ارائه ضمانت‌نامه ۵۲ میلیارد تومانی مناقصه مهدی آباد تا ۲۵ شهریور

به گزارش خبرنگار ماین نیوز، بهرام شکوری در پنل سرب و روی کنفرانس فلزات پایه ایران در پاسخ به سوال خبرنگار ماین نیوز درباره آخرین وضعیت اجرای پروژه معدن سرب و روی مهدی آباد و مناقصه برگزار شده آن مطالبی را مطرح کرد که به شرح زیرند:

– شرکت توسعه معادن روی هم در مناقصه مهدی آباد حضور داشت. علاقه‌مند بودیم در کنسرسیوم ما هم حضور داشتند اما بنا به مصالح دولت ترجیح دادند به صورت جداگانه در مناقصه حضور پیدا کنند اما قیمت آنها به هر صورت رقابتی نبود و ما برنده شدیم. البته معدن مهدی آباد بزرگ است و از همه دعوت به همکاری می‌کنیم. سفره مهدی آباد آنقدر بزرگ است که جا برای همه در آن است.

– تا ۲۵ شهریور فرصت داریم ضمانت‌نامه ۵۲ میلیارد تومانی مربوط به مناقصه معدن مهدی آباد را به ایمیدرو بدهیم تا قرارداد تنفیذ و عملیاتی شود. پروژه یک سال دوره پیش‌برد دارد که صرف گرفتن مجوزها و انجام مطالعات فنی و اقتصادی می‌شود.

– شرکت KDD دوستان خوب ما هستند ولی بنا به دلایلی نتوانستند پروژه را ادامه دهند و وزارت صنعت به نتیجه رسید که پروژه را از آنها بگیرد. هم‌اکنون دعوای حقوقی بین وزارت و KDD است.

– ما حتی به KDD هم پیشنهاد دادیم که ضمن پیگیری دعوای حقوقی خود با وزارتخانه با ما همکاری کنند. آنها فاینانسورهای خوبی هم دارند که می‌توانند به ما کمک کنند.

– یک سال اول باطله‌برداری و مطالعات به صورت همزمان صورت می‌گیرد. شاید به نتیجه برسیم که باید به صورت زیرزمینی معدن را توسعه بدهیم. کنسرسیوم پیروز مناقصه مهدی آباد یک بخش خصوصی واقعی است و سود ما عملا در سرعت اجرای پروژه است.

– با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی هم مذاکره داشته‌ایم و بعد از تنفیذ قرارداد مهدی آباد می‌توانیم همکاری با شرکت‌های خارجی را جدی‌تر دنبال کنیم.