ارائه ضمانت نامه ۴۶ میلیارد تومانی برای امضای قرارداد مهدی آباد

بهرام شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه حضور در پروژه عظیمی مانند معدن سرب و روی مهدی آباد نیازمند فراهم آوردن سازوکارهای لازم است، افزود: از جمله این سازوکارها می‌توان به ارائه ضمانت نامه از سوی مجری پروژه و سرمایه‌گذار اشاره کرد که در همین راستا در گام نخست برای حضور در قرارداد ضمانت نامه ۴ میلیارد تومانی ارائه دادیم و بعد از برنده شدن در فراخوان سرمایه‌گذاری هم نیاز است تا برای امضای قرارداد ضمانت نامه ۴۶ میلیارد تومانی ارائه کنیم.

او با اشاره به اینکه قریب به اتفاق اعضای انجمن صنایع سرب و روی ایران در کنسرسیوم به رهبری شرکت راهسازی و معدنی مبین حضور دارند، اظهار کرد: کنسرسیوم مبین از ترکیب بسیار خوبی برخوردار است و امیدواریم همه کمک کنند تا پروژه عظیم معدن سرب و روی مهدی آباد بعد از سال‌ها بلاتکلیفی به سرانجام برسد.

شکوری همچنین درباره حضور شرکت گلنکور در این پروژه نیز گفت: قرار است جلساتی را با نماینده گلنکور داشته باشیم و شرکای خارجی و داخلی دو کنسرسیوم دیگر شرکت کننده در فراخوان سرمایه‌گذاری مهدی آباد نیز برای همکاری با ما ابراز تمایل کرده‌اند.

به گزارش ماین نیوز، در مجموع سه کنسرسیوم به رهبری صدرتامین، راهسازی و معدنی مبین و هلدینگ توسعه معادن روی ایران در فراخوان سرمایه‌گذاری احداث و بهره‌برداری کارخانجات فراوری معدن سرب و روی مهدی آباد شرکت کرده بودند که در نهایت بعد از بازگشایی پاکات قیمتی در روز گذشته کنسرسیوم به رهبری شرکت راهسازی و معدنی مبین برنده این فراخوان شد.

امروز نیز ایمیدرو در یک نامه رسمی برنده شدن کنسرسیوم مبین را در فراخوان سرمایه‌گذاری احداث و بهره‌برداری کارخانجات فراوری معدن سرب و روی مهدی آباد اعلام کرد.