بازدید رئیس هیات عامل ایمیدرو از مجتمع معدنی مهدی آباد و بررسی پیشرفت پروژه

Karbasian-Bahman (1)
Karbasian-Bahman (3)
Karbasian-Bahman (2)
Karbasian-Bahman (4)
Karbasian-Bahman (5)
Karbasian-Bahman (6)
Karbasian-Bahman (7)
Karbasian-Bahman (8)
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع سرب روی وباریت مهدی آباد‌, دکتر کرباسیان در بازدید از این پروژه گفت: کنسرسیوم پروژه معدن مهدی آباد با سرعت قابل قبولی در حال آماده سازی فاز نخست تولید کنسانتره روی در این معدن است.

وی با بیان اینکه مهدی آباد یکی از بزرگ ترین معادن روی دنیاست و دارای ۱۵۴ میلیون تن ماده معدنی روی باعیار ۶درصد است..،

اظهار داشت: کنسرسیوم سرمایه گذاردر حال انجام عملیات باطله برداری ,اخذ مجوز ها ,تامین زیرساخت وانتخاب تکنولوژی مناسب می باشد که پیش بینی می گرددفاز نخست در اوایل سال ۹۸ به بهره برداری برسد..

هدف از راه اندازی فاز نخست پروژه معدن مهدی آباد، تولید ۲۰۰هزار تن کنسانتـره روی است.

کرباسیان یادآور شد: با آغاز تولید محصول در فاز یک، بخشی از نیاز کارخانه های روی تامین می شود.

در حال حاضر صنایع روی ایران بیش از ۴۰۰هزار تن ظرفیت تولید شمش دارند. تاکنون بخش قابل توجهی از نیاز داخلی از معدن روی انگوران تامین می شد اما با توجه این که حدود ۱۰ سال از عمر معدن انگوران باقی مانده،‌ معدن روی مهدی آباد می تواند نیاز آینده صنایع روی را برطرف سازد...

رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین گفت: از سوی دیگر شاهد تجهیز کارگاه با تجهیزات مناسب هستیم به طوری که تعداد ۳۰ دامپ تراک، ۱۱ بولدوزر و همچنین تعداد قابل توجهی بیل مکانیکی و ‌شاول مشغول به کار در این معدن هستند.

 

مهندس صفری مدیر مجتمع مهدی آباد از همکاری مقامات استانی در این طرح خبر داد و افزود: موضوع قرارداد انتقال آب از محل پساب یزد به طول ۱۰۵ کیلومتر نهایی شده و در آینده نزدیک لوله گذاری آن انجام خواهد شد.

به گفته وی خط انتقال ۸۰ مگاواتی برق پروژه معدن مهدی آباد نهایی شده و به زودی شاهد خریداری و حمل تجهیزات خواهیم بود.

همچنین درباره وضعیت اشتغال طرح گفت: هم اینک ۵۰۰ نفر در این معدن مشغول به کار هستند که پیش بینی می شود با راه اندازی کامل فاز نخست تعداد اشتغال طرح به هزار نفر افزایش یابد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از اقدامات زیست محیطی انجام شده در معدن تشکر کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش های پرسنل متخصص معدن،‌ تمامی نکات درباره حیات وحش منطقه رعایت و تامین علوفه حیات وحش منطقه به خوبی انجام می شود..

مجتمع معدنی مهدی آباد در استان یزد، بزرگ ترین پروژه تولید کنسانتره روی و سرب ایران را در حال اجرا دارد. ایمیدرو، اسفند سال گذشته بنابر اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست های کلان دولت مبنی بر استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی، طرح تولید ۸۰۰هزار تن کنسانتره روی و ۸۰ هزار تن کنسانتره سرب نقره را رابه کنسرسیومی از شرکت های خصوصی سپرد