فاز یک معدن مهدی آباد امسال به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش ماین نیوز، شرکت زرین معدن آسیا، در سال جاری فاز یک معدن مهدی آباد را به بهره برداری خواهد رساند. این معدن با برخورداری از ۱۶۰ میلیون تن ذخیره سرب و روی جایگزین معدن انگوران برای تأمین نیاز داخلی و حتی صادرات شمش خواهد بود.

بنیانگذار شرکت زرین معدن آسیا در این ارتباط اظهار داشت: پروژه مهدی آباد تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت داشته و در سال جاری فاز یک این پروژه به بهره برداری خواهد رسید. میزان سرمایه گذاری لازم برای پیشبرد این پروژه ۲۵۰ الی ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که در سال جاری قادر به تأمین مالی پروژه می باشیم.

ابراهیم جمیلی از تصمیم شرکت برای افزایش سرمایه در سال جاری خبر داد و افزود: سرمایه کنونی شرکت ۱۸ میلیارد تومان است و با توجه به قصد شرکت در پیشبرد پروژه معدن مهدی آباد در سال جاری افزایش سرمایه از محل سود شرکت و آورده نقدی خواهیم داشت اما میزان این افزایش سرمایه به وضعیتی که پس از مزایده گذاشتن پروژه پیدا خواهیم کرد بستگی دارد اما تا قبل از مجمع درصد افزایش سرمایه مشخص خواهد شد.

جمیلی گفت: این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده سرب و روی خاورمیانه از تولیدات با کیفیت بالاتری در قیاس با سایر تولید کنندگان برخوردار می باشد و با توجه به عملکرد مساعد شرکت امکان افزایش سودآوری خواهیم داشت.