بازدید علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور با حضور مدیر کل اداره محیط زیست استان یزد و هیات همراه از مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد

Sala (3)
Sala (2)
Sala (1)
Loading image... Loading image... Loading image...

به گزارش روابط عمومی مجتمع، علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور با حضور مدیر کل اداره محیط زیست استان یزد و هیات همراه در بعدازظهر پنج شنبه ۳۰ بهمن از مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد بازدید به عمل آورد.

علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست کشور طی سخنانی به اهمیت حفظ محیط زیست و گونه های گیاهی و جانوری کمیاب منطقه پرداخت و افزود: باید با استفاده از تکنولوژی های به روز دنیا آسیب رسانی به طبیعت کاهش و به حداقل برسد.
سلاجقه افزود: بهره برداری از چنین معادنی برای توسعه کشور لازم است، و باید توجه داشت که توسعه همسو و همگام با حفظ محیط باشد.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: انتظار داریم مهدی آباد به عنوان الگوی برتر و موفق در زمینه ارتباط موثر صنعت و محیط زیست شناخته شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از انجام فعالیت های معدنی و صنعتی در منطقه حفاظت شده محیط زیست با رعایت استانداردهای زیست محیطی و اخذ مجوزهای لازم ابراز خرسندی کرد.
پیش از این در جریان بازدید میدانی از پروژه توضیحاتی از سوی حمیدرضا حمایت مدیر مجتمع در خصوص جایگاه مهدی آباد در صنعت سرب و روی ایران و جهان، فعالیت های صورت گرفته و همچنین بهبود وضعیت حیات وحش محدوده معدن و انجام مسئولیت های اجتماعی در قبال حفاظت از محیط زیست منطقه ارائه شد.