ارائه طرح جامع سرب و روی کشور در حضور معاونت محترم امور معادن و فرآوری مواد معدنی وزارت صمت

iznpb (1)
iznpb (2)
Loading image... Loading image...

به گزارش روابط عمومی مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد طرح جامع سرب و روی کشور در صبح روز چهارشنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۱ در حضور معاونت محترم امور معادن و فرآوری مواد معدنی وزارت صمت ارائه گردید.
در ابتدا حمیدرضا حمایت مجری طرح جامع سرب و روی کشور نسبت به ارائه اطلاعات ایران و جهان در صنعت سرب و روی اقدام و با اشاره به مراحل پیشرفت طرح مذکور از سال ۹۷، توضیحاتی را در خصوص وضعیت و چالش‌های صنعت مذکور و اهداف چشم انداز ترسیم شده برای این صنعت ارائه نمود. همچنین برنامه های اجرایی این طرح در سه بخش تامین خوراک صنایع، ارتقای تکنولوژی و توسعه صنایع پایین دستی تشریح شد.
در ادامه آقای محتشمی پور ضمن تقدیر از زحمات انجام شده جهت تهیه این طرح، افزودند موضوع تولیدات کنسانتره سولفیدی آتی مجتمع مهدی آباد و استفاده آن در صنعت کشور می بایست به طور جدی از سوی ایمیدرو مورد توجه قرار گیرد و همچنین درخواست وزارتخانه این است که نتایج مطالعات مجدد و با اطلاع رسانی وسیع در اختیار ذینفعان و بهره برداران قرار گیرد و در ادامه با برگزاری جلسات فیمابین دست اندرکاران تهیه طرح جامع و کارشناسان وزارتخانه و ذی نفعان این صنعت پیشنهادات و توصیه های سیاستی جهت سیاست‌گذاری این صنعت ارائه گردد.