معرفی ۷ شرکت واجد صلاحیت برای سرمایه گذاری سرب و روی مهدی آباد

 

آقای مهندس لطفی مدیر  برنامه ریزی و کنترل پروژه در گفتگو با روابط عمومی مجتمع معدنی مهدی آباد از  7شرکت واجد صلاحیت داخلی و خارجی سرمایه گذاری سرب و روی مهدی آباد خبر داد .
علیرضا لطفی گفت:
به منظور شناسایی سرمایه گذار واجد صلاحیت معدن مهدی آباد، فرایند بصورت دو مرحله ای انجام می گیرد.
مرحله اول که با نام پیش ارزیابی کیفی انجام شد، بعد از انتشار آگهی در روزنامه ها و وب سایت های معتبر داخلی و خارجی، شرکت های متقاضی، اسناد پیش ارزیابی کیفی را تکمیل و به دبیرخانه سازمان ارسال نمودند. تعداد ۱۳ شرکت و کنسرسیوم در مرحله اول، مدارک و اسناد خود را برای ارزیابی ارائه نمودند این اسناد توسط ایمیدرو مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت ۷ شرکت یا کنسرسیوم، واجد صلاحیت شناخته شدند که عبارتند از: هلدینگ بین المللی گلنکور(Glencore)، کنسرسیوم صدر تامین –سابیر -ایریتک، کنسرسیوم چینی ساینومک (Sinomach) – CMIC-ENFI، کنسرسیوم ذوب روی بافق- BATTERI LIMITS استرالیا، کنسرسیوم صنعتی و معدنی زرین، سرمایه گذاری مس سرچشمه- ROSTEC روسیه، CINF چین، کانی کاوان و ….، کنسرسیوم شرکت توسعه معادن روی ایران- شرکت اتوتک(Outotec) فنلاند و کنسرسیوم مبین – آریا جنوب- مس مسکنی-انجمن صنایع و معادن سرب و روی.
وی افزود :
نتایج مرحله پیش ارزیابی به شرکت های مذکور اعلام و نامه دعوت به دریافت اسناد فراخوان جذب سرمایه گذار برای آنها ارسال گردیده و اغلب شرکت ها اسناد را دریافت نموده اند.
این شرکت ها، تا مورخ ۳۱/۳/۹۵ فرصت دارند که اسناد را تکمیل و به ایمیدرو ارسال نمایند .
لطفی ادامه داد:
متقاضیان در این مدت آزمایش ها و مطالعات فرآوری را انجام خواهند داد و با شناسایی تکنولوژی های مورد نیاز، به ارزیابی فنی و اقتصادی از پروژه پرداخته و پیشنهادات خود را به ایمیدرو ارائه خواهند نمود.