فروش بی سابقه ی مواد معدنی مجتمع سرب و روی مهدی آباد در سال۱۴۰۱ بالاترین رکورد فروش باریت مهدی آباد در تاریخ فعالیت‌ها

مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد از ثبت رکورد جدید فروش مواد معدنی خبر داد که در تاریخ فروش این مجتمع بی سابقه است.  به طور واضح ثبت این رکورد بدلیل افزایش بی سابقه فروش ماده معدنی باریت در طول فعالیت‌های این مجتمع بوده است.

به گزارش واحد روابط عمومی مجتمع مهدی آباد، مهندس حمیدرضا حمایت عنوان کرد در سال ۱۴۰۱ فروش مواد معدنی شامل ۱۴۰ هزارتن کلوخه سرب و روی به عنوان مواد اولیه کارخانجات تولیدی شمش سرب و روی کشور و ۲۴۷ هزارتن باریت که مواد اولیه گل حفاری شرکت های فعال در زمینه ی حفر چاه های نفتی را  تامین می کند بوده است که توسط خریداران حمل شده است.

مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد توضیح داد فروش ماده معدنی باریت به میزان ۲۴۷ هزارتن و به ارزش ۹۵۰ میلیارد ریال در پیشینه ی فروش این مجتمع بی سابقه است بطوریکه مجموع تناژ فروش باریت مجتمع در سال ۱۴۰۱ از مجموع فروش آن در ۶ سال اخیر بیشتر بوده است و اضافه نمود پیش از این رکورد فروش ماده معدنی باریت مربوط به سال ۱۳۹۸ و به میزان ۶۶ هزارتن بوده است.

وی با اشاره به فروش مواد معدنی دیگر از جمله کلوخه اکسید روی توسط مجتمع مهدی آباد افزود مجموع فروش مواد معدنی مهدی آباد نیز رکورد جدیدی را ثبت نموده است بطوریکه مجموع تناژ مواد معدنی باریت و اکسید روی به میزان ۳۸۷ هزارتن و به ارزش ۱۲۵۰ میلیارد ریال، نیز از لحاظ تناژ و ارزش ریالی در تاریخ فروش این مجتمع بی سابقه است.

 وی در ادامه دستیابی به این رکورد بی سابقه یادآور شد: اهداف در بخش تولید ماده معدنی نیز به میزان بیش از  ۳۰۰ هزارتن محقق گردیده و برای سال ۱۴۰۲ نیز تولید ۳۰۰ هزارتن کلوخه سرب و روی و ۱۰۰ هزارتن کلوخه باریت برنامه ریزی شده است.

وی در پایان ضمن اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی احداث فاز یک کارخانجات مهدی آباد و تامین زیرساخت های مربوطه اظهار امیدواری کرد تا در سال آتی شاهد بهره برداری از بزرگترین کارخانه صنعت سرب و روی کشور در مهدی آباد باشیم.