اتمام فرآیند نصب سیستم فیلتر پرس کارخانجات فرآوری مجتمع سرب و روی مهدی آباد

01
02
03
04
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع سرب و روی مهدی آباد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ عملیات نصب سیستم فیلتر پرس کارخانجات فرآوری این مجتمع به اتمام رسید.

آقای حمید رضا حمایت، مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد با اعلام این خبر افزود مدار فیلتراسیون کارخانه فرآوری مجتمع شامل دو دستگاه فیلتر پرس به‌منظور آبگیری از کنسانتره سرب و کنسانتره روی می‌باشد که توسط شرکت معتبر و بین المللی MATEC ایتالیا طی یک سال طراحی و ساخته شده است.

در ادامه ایشان  افزود که در طراحی و ساخت این مدل فیلتر پرس با استفاده از تکنولوژی بالا (High Tech) آبگیری ذرات ریز با ابعاد ۱۰ میکرون با اعمال فشار کاری بالای ۲۰ بار انجام می گردد که در صنایع کشور بی‌سابقه است و منجر به تولید ۱۰ تن کنسانتره سرب و ۱۸ تن کنسانتره روی در ساعت با رطوبت ۱۰ درصد می گردد.

معدن سرب و روی مهدی آباد بزرگترین معدن سرب و روی کشور می‌باشد و با برآورد سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلار به‌عنوان یکی از مهمترین طرحهای صنایع معدن ایران در زمینه تأمین خوراک کارخانجات شمش سرب و روی کشور مطرح است و با احداث کارخانجات سرب و روی در این مجتمع قریب به ۲٫۵ درصد فلز روی جهان تامین خواهد شد.

در حال حاضر فاز اول احداث کارخانجات فرآوری بیش از ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که مطابق برنامه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.